CZYSTA TUGA - WSPÓLNA SPRAWA

Miło nam poinformować, że 25 kwietnia 2009 odbyło się coroczne wiosenne sprzątanie rzeki Tugi.
W godz. od 10 00 do 13 00 młodzież z nowodworskich szkół wraz z opiekunami, członkowie Salwinia Ekoklubu, mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego wyposażeni w worki na śmieci i rękawice ochronne porządkowali brzegi
na miejskim odcinku rzeki Tugi tj. od 12 do 16 km. Na łodziach pływały grupy, które zbierały śmieci z wody i odbierały worki z brzegów. Patrol straży pożarnej nie tylko czuwał nad bezpieczeństwem uczestników, ale aktywnie uczestniczył w sprzątaniu. O godz. 13 00 zmęczeni zbieracze śmieci posilili się przy ognisku na przystani Foto Opitz.W sprzątaniu wzięło udział łącznie ok. 50 osób. Zebrano ok. 5 m3 śmieci. Stali uczestnicy sprzątań potwierdzają że ilość śmieci zmniejszyła się w porównaniu do lat poprzednich, jednak ciągle jest duża.
Sprzątanie odbyło się w ramach projektu Czysta Tuga – wspólna sprawa, dofinansowanego z budżetu Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański.

 

 
WIOSENNE SPRZĄTANIE TUGI

Zapraszamy wszytskich chętnych na coroczne wiosenne sprzątanie rzeki Tugi, które odbędzie się w sobotę 25 kwietnia 2009. Zbiórka uczestników przed firmą Foto Opitz o godz. 10 00. Więcej informacji >>

 
ŚWIATŁO ŚREDNIOWIECZA NA ŻUŁAWACH

gg0q3855.jpg„Gotyk na Żuławach” to kolejne bardzo ważne wydarzenie Roku Żuław 2008. Zainteresowanie międzynarodową popularnonaukową dwudniową konferencją  (17 i 18 października) wzbogaconą otwarciem wystawy fotograficznej i uzupełnioną wykładami terenowych przerosło oczekiwania organizatorów – Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego Klub Nowodworski i Urzędu Gminy w Cedrach Wielkich reprezentującego Stowarzyszenie Żuławy gmin i powiatów żuławskich.

Czytaj całość
 
GOTYK NA ŻUŁAWACH

080929 zaproszenie na wystawe.jpgZapraszamy na konferencję „Gotyk na Żuławach”, która odbędzie 17 i 18 października 2008 r. w Nowym Dworze Gdańskim z udziałem polskich i niemieckich ekspertów zajmujących się badaniami, ochroną i propagowaniem, średniowiecznego dziedzictwa kulturowego Żuław.

Czytaj całość
 
SPRZĄTANIE Z TRAMWAJEM (sierpień 2008)

img_1573.jpgW ramach projektu przeprowadzone zostało sprzątanie Tugi na terenie miasta. Nowatorski sposób sprawdził się. Było szybko i skutecznie. Ciągle zadziwia nas ilość i różnorodność zbieranych śmieci; meble, wózki, garderoba.
Galeria zdjęć >>

 
KONFERENCJA PIELĘGNACJA ZIELENI DRZEWIASTEJ W MIASTACH I NA OBSZARACH WIEJSKICH (czerwiec 2008)

gg0q8516.jpgZorganizowaliśmy konferencję, na którą zaprosiliśmy ekspertów z dziedziny ochrony i pielęgnacji zieleni. Spotkanie było okazją do wyjaśnienia różnic w podejściu do dbania o zieleń miejską. Przybyli na spotkanie mieszkańcy napiętnowali ostatnią pseudopielęgnację w okolicach Zbożowca. Konferencja skończyła się opracowaniem wniosków. Finansowe wsparcie konferencji: WFOŚ, Urząd Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, Klub Nowodworski, Foto Opitz.
Galeria zdjęć >>
Notatka ze spotkania z Burmistrzem Nowego Dworu Gdańskiego >>
Wnioski z konferencji >>
Referat Michała Bulińskiego >>

Referat Jolanty Strzelczyk >>
Referat Adama Kowalaka >>

 
WODOWANIE M/Y MAŁY HOLENDER
gg0q9805.jpgCzłonkowie Ekoklubu Salwinia oraz zaproszeni goście byli uczestnikami wodowania m/y Mały Holender – pierwszego tramwaju wodnego pływającego na Tudze. Jacht, którego właścicielem jest członek Ekoklubu Marek Opitz, może pomieścić 10 osób i dwie osoby obsługi.
Czytaj całość
 
LĄD NA WODZIE - ŻUŁAWSKI ŚWIAT MARKA OPITZA
Nasza działalność w regionie to nie tylko zachowywane w kadrze rzeczywistości. Od kilkunastu lat realizujemy wspólnie Klubem Nowodworskim projekty zachowania dziedzictwa kulturowego. O największym projekcie jakim jest lapidarium i odbudowa domu podcieniowego można obejrzeć film realizowany przez TVP-3 Gdańsk, autorstwa Katarzyny Sędek. Obejrzyj film.
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»