Coraz więcej zaczarowanych miejsc odkrywamy na Żuławach. Jedno z nich zaczęliśmy przygotowywać na pokazanie światu. Już za chwilę koneserzy regionalnej historii będą mogli poczuć tu klimat Żuław. Tymczasem trwają prace nad rekonstrukcją domu, zagospodarowaniem parku i fundamentów plebanii. Jeszcze w tym roku planujemy pierwsze wydarzenia.
 

Cyganek inspiracją na Akademii Sztuk Pięknych

Z przyjemnością obserwowaliśmy prace, absolwentki ASP Doroty Kamińskiej, nad zagospodarowaniem przestrzeni – Cyganek. Autorska propozycja funkcjonalna domu podcieniowego i schroniska są inspirującą podróżą w przyszłość i zaproszeniem do rozważań nad przyjaznym połączeniem zabytkowej architektury i współczesnych tendencji wzornictwa wnętrz. Projektom sprzyjało zauroczenie miejscem, które autorka pięknie opisuje w swojej pracy. Zapraszam do zapoznania również z innymi pracami Doroty Kamińskiej.

Czytaj całość
 

Film o domu w Cyganku

Kolejny film realizowany tym razem przez Jerzego Boja opowiada o historii i pasji związanej z domem. Opowiadam o tym jak to się zaczęło i jak mam nadzieję zakończy. Jerzy Domino i Grzegorz Gola wzbogacają opowieści merytorycznie mówiąc o architekturze i Żuławach.
 "Z Pomorza" 06.01.2009
”W pierwszym odcinku opowiemy historie o ludziach, którzy chcą ocalić od zapomnienia to, co zaczyna dość prędko znikać, czyli zaniedbane albo zapomniane pamiątki z przełomu XIX i XX wieku.”

Zobacz film http://ww6.tvp.pl/6838,20081213844887.strona